fbpx
Pensjonat na Mazurach

Dalsze i bliższe okolice

Nasz pensjonat otaczają malownicze tereny pozwalające odpocząć zarówno amatorom aktywnego wypoczynku jak i osobom ceniącym błogi spokój. Możemy Państwu obiecać urokliwe widoki, ciszę oraz niezapomniane zakątki przyrody. Bliskość natury wprowadza w stan wyciszenia, spokoju i pełnego relaksu. Pozwala zregenerować siły nawet najbardziej zmęczonym Gościom. Bezpośredni dostęp do jeziora Juksty, oddalonego zaledwie o 90 m od ośrodka, zachęca gości do korzystania z piaszczystej plaży z pomostem i czerpania przyjemności z kąpieli oraz opalania.

Jezioro Juksty jest jednym z czystszych akwenów mazurskich, obfituje w różne gatunki ryb (lin, okoń, szczupak, płoć, węgorz). Na wyprawy wędkarskie można wybrać się łódką (dostępne dla naszych gości bez dodatkowych opłat) lub łowić z pomostów pensjonatu oddalonych 90 m i 170 m od budynku.

Osobom będącym zwolennikami grzybobrania możemy polecić pobliskie lasy i łąki. Malownicze okolice stanowią także doskonałe miejsce na piesze wycieczki oraz przejażdżki rowerowe.

Na dłuższe wyprawy można wybrać się do następujących miejsc:

Ferma Zwierząt Jeleniowatych w Kosewie Górnym oddalona o 4km, na której można obserwować stada jeleni szlachetnych, jeleni sika, danieli oraz muflonów;

Ścieżka przyrodnicza w Nadleśnictwie Strzałowo oddalona o  około 10km od pensjonatu. Na ścieżce tej można podziwiać rzadkie, unikalne oraz bardzo ciekawe okazy fauny i flory;

Szlak rzeki Krutyni - uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy;

Oddalone o 9 km Mrągowo oferuje różne atrakcje kulturalne i rozrywkowe jak festyny, festiwale, liczne kabaretony z plejadą gwiazd kabaretu czy występy zespołów artystycznych. Warto tu wspomnieć o kultowym już Picniku Country odbywającym się w ostatni weekend lipca oraz Festiwalu Muzyki Kresowej w połowie sierpnia.

W Mikołajkach położonych 15 km od Kosewa odbywają się koncerty shantowe. Port Żeglugi Mazurskiej oferuje rejsy po jeziorach mazurskich trwające od 1,5 do 6,5 godz. Atrakcją są tu wyśmienicie przygotowane potrawy rybne.

W Świętej Lipce możemy obejrzeć kościół barokowy z XVII wieku z zabytkowymi organami i wysłuchać koncertu organowego z ruchomymi figurkami. Udając się dalej na północ dotrzemy do Gierłoży, gdzie znajduje się była wojenna kwatera Hitlera - Wilczy Szaniec.

Most obrotowy w Giżycku - jest jedną z nielicznych tego typu konstrukcji w Europie, odchyla się w bok i proces ten odbywa się w sposób ręczny przez jedną osobę. Most waży blisko 100 ton. 

Na odwiedzenie czekają również zamki krzyżackie w miejscowościach: Lidzbark Warmiński, Ostróda, Olsztyn, Nidzica, Kętrzyn, Reszel, Szczytno i Ryn.

Piramida w Rapie - to grobowiec rodziny Farenheit znajdujący się tuż przy granicy z Rosją, niedaleko Bań Mazurskich. Grobowiec zbudowany na wzór budowli egipskich stanowi niecodzienny widok wśród mazurskich lasów.

Zespół zabytkowych mostów w Stańczykach - jednych z najwyższych mostów w Polsce o długości ok. 200m i wysokości blisko 36 m;

Zimą zapraszamy na Górę Czterech Wiatrów, od której nasz pensjonat oddalony jest o 7 kilometrów. G4W jest nowo otwartym obiektem z dwoma wyciągami o łącznej długości koło 500 metrów. Dla gości odwiedzających obiekt przygotowane zostały 3 trasy zjazdowe.

Dwie narciarskie oraz jedna snowboardowa. Na trasie snowboardowej zostaną przygotowane dodatkowe atrakcje takie jak halfpipe, rail, rainbow. Na G4W jest dostępne również pełne zaplecze gastronomiczne.

 

 

W okolicy naszego pensjonatu można znaleźć jeszcze wiele innych ciekawych miejsc do zwiedzania i odpoczynku.